Jak sprawić by paznokcie szybciej rosły

Długie i piękne paznokcie to znakomite płótno dla naszej wyobraźni. Dobrze odżywiona i odpowiednio długa płytka paznokcia to podstawa do stworzenia niesamowitej stylizacji.

Oczywiście nie wszystkie lubimy lub możemy mieć na co dzień długie paznokcie – to jasne, część z nas jednak boryka się z problemem jak zapuścić ładne i zdrowe paznokcie.

Dziś damy Wam kilka wskazówek! aby twoje paznokcie rosły szybciej i były mocniejsze.

Oto kilka prostych i najbardziej efektywnych sposobów na szybszy wzrost paznokci.

WITAMINY

Dla prawidłowego wzrostu paznokci  najważniejsze są witaminy A, B, C i D. Jeśli masz zbilansowaną dietę Twój organizm prawdopodobnie dostaje je w odpowiedniej ilości jeśli jednak jesteś na diecie lub czujesz że twoje odżywianie pozostawia wiele do życzenia to powinnaś pomyśleć o dodatkowej suplementacji w postaci  multiwitaminy. Wzmocni to Twoje paznokcie i pobudzi je do wzrostu.

KRĄŻENIE KRWI

Czy wiesz, że pobudzenie krążenia krwi w palcach jest jednym z najlepszych sposobów na szybszy wzrost paznokci? Jeśli często piszesz na klawiaturze, grasz na pianinie, gotujesz lub robisz cokolwiek co wymaga użycia dłoni to twoje paznokcie szybciej rosną. To takie proste! Kto by pomyślał, że przygotowując obiad wspomagasz wzrost paznokci – genialne !

NAWILŻENIE

Regularne nawilżanie to jeden z najistotniejszych punktów podczas procesu zapuszczania paznokci. Możesz w nie wcierać olejek arganowy, rycynowy a nawet oliwę z oliwek. Codzienne wcieranie w płytkę paznokcia witaminy A i E którą możesz kupić w każdej aptece przyśpiesza wzrost oraz wzmacnia paznokcie.

ZRÓWNOWAŻONA DIETA

Aby paznokcie były zdrowe najważniejsza jest zrównoważona dieta o której już wspominaliśmy w punkcie pierwszym. Efekt jo-jo spowodowany większością diet cud wpływa negatywnie nie tylko na Twój organizm ale również na paznokcie. Pamiętaj – odchudzaj się z głową.

CZOSNEK

Sekretem na długie i mocne paznokcie jest również czosnek. Niestety ta metoda ma pewien minus – nieprzyjemny zapach, ale coś za coś.
Weź ząbek czosnku, przekrój na pół i wcieraj go przez pół godziny w paznokcie a następnie spłucz. Jeśli nie chcesz pachnieć jak odstraszacz na wampiry wetrzyj w palce i paznokcie odrobinę cytryny

SOK Z POMARAŃCZY

Inną metodą na piękne i długie paznokcie jest moczenie ich w soku pomarańczowym. Włóż paznokcie do miseczki z sokiem na 10 minut po czym wypłucz je w wodzie. Sok pomarańczowy ma wiele witaminy C i kwasu foliowego które mają wpływ na szybszy wzrost paznokci. Jeśli nie możesz wytrzymać zapachu czosnku to może ta metoda będzie dla ciebie lepsza.

OCHRONA

Jeśli sprzątasz od czasu do czasu dom to rób to wyłącznie w rękawiczkach ochronnych. Środki czystości bardzo niszczą płytkę paznokcia, która staje się podatna na łamanie i rozdwajanie.

Pamiętaj efekty nie są widoczne po pierwszym razie- niestety.

Jak zawsze do osiągnięcia celu potrzebna jest wytrwałość i sumienność! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *