Jak poprawnie zdjąć hybrydę

Manicure hybrydowy to pasja wielu z Was, co bardzo nas cieszy i ani trochę nie dziwi – my też już dawno zwariowaliśmy na jego punkcie!

Szklany połysk albo elegancki mat, intensywne kolory lub delikatne odcienie, nieskończone możliwości różnych zdobień, a do tego niezwykła trwałość.

Poprawnie wykonany manicure hybrydowy można nosić do kilku tygodni – w zależności od tego, jak szybko rosną Twoje paznokcie lub jak szybko znudzi Ci się stylizacja. Tak czy siak, nadchodzi moment, w którym należy go usunąć i tu czasem zaczynają się schody. Chyba każdej z Was zdarzyło się kiedyś popełnić błąd i (z braku cierpliwości lub wiedzy) zdrapać odrywający się lakier. Na pierwszy rzut oka to nic takiego, ale pamiętajcie – poprawne zdjęcie hybrydy ma ogromny wpływ na stan Waszych paznokci. Poniżej znajdziecie poradnik w pigułce, dzięki któremu Wasze paznokcie nie ulegną zniszczeniu i będą gotowe do zrealizowania każdej kolejnej manicurowej fantazji.

CO JEST CI POTRZEBNE?

 1. Pilnik o średniej gradacji
 2. Waciki bezpyłowe
 3. Remover
 4. Folia aluminiowa
 5. Drewniany patyczek lub kopytko
 6. Polerka
 7. Oliwka

JAK ZDJĄĆ HYBRYDĘ – KROK PO KROKU

 1. Delikatnie spiłuj wierzchnią warstwę topu – dzięki temu Remover łatwiej dostanie się do lakieru i szybciej go rozpuści.
 2. Wacik namocz w Removerze i przyłóż do paznokcia.
 3. Całość dokładnie zawiń folią aluminiową.
 4. Pozostaw paznokcie w folii na 5-10 minut.
 5. Po upływie tego czasu delikatnie potrzyj paznokieć wacikiem, jeszcze pod folią.
 6. Po zdjęciu folii lakier powinien sam odchodzić od paznokcia – użyj drewnianego patyczka lub kopytka do usunięcia pozostałości.
 7. Po usunięciu lakieru wygładź płytkę przy pomocy polerki i użyj nawilżającej oliwki do paznokci i skórek.

Nie zdrapuj lakieru, nawet jeśli manicure odprysnął! Nie odklejaj pozostałości na siłę – w ten sposób naruszysz strukturę płytki paznokcia i mocno ją osłabisz. Jeśli po zdjęciu folii lakier wciąż mocno się trzyma – zawiń ten palec raz jeszcze na kilka minut.

Hybrydę można również usunąć pilniczkiem, do tego jednak potrzeba dużo wprawy i precyzji. Niedoświadczona ręka może spiłować nie tylko lakier, ale i naturalną płytkę, co niesie za sobą jej osłabienie. Jeśli więc nie masz pewnej ręki i nie jesteś pewna czy potrafisz – zastosuj opisany wyżej sposób. To najprostsza metoda, dzięki której sprawnie i bezpiecznie zdejmiesz hybrydę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *